اولین دوره تک پودمان دانشگاه جامع علمی کاربردی برای سربازان اجرا می شود

۰۱ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۹ کد : ۴۸۲۰۳ اطلاعیه
تعداد بازدید:۷۹۴

به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی یزد، دکتر محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی طی سفر به استان یزد در جمع روسای مراکز علمی کاربردی این استان، از اجرای اولین دوره تک پودمان دانشگاه جامع علمی کاربردی در بهمن ماه سالجاری برای سربازان نیروی های مسلح خبر داد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: ما به عنوان مجری تصمیم دولت در زمینه واگذاری و انحلال مراکز وابسته به دستگاه های دولتی کار را شروع کردیم هرچند اتفاقات و مشکلات متعددی را پیش رو داشتیم .

وی تصریح کرد: ما همچنان ارتباطمان را با بخش دولتی که می توانند در زمینه اجرای تک درس یا تک پودمان فعالیت داشته اند را حفظ می کنیم.

دکتر محمد حسین امید عنوان کرد: ما هم اکنون800 تک درس و تک پودمان مصوب داریم که با توجه به توافقاتی که با نیروی های مسلح جمهوری اسلامی صورت گرفته اولین دوره تک پومان ما در بهمن ماه برای سربازان نیروی های مسلح برگزار خواهد شد.

وی گفت: انتظار ما از مراکز علمی کاربردی، برنامه ریزی بلند مدت برای شناسایی نیاز بازار کار و همچنین توسعه رشته های خود در این زمینه و ارائه آموزش های مهارتی با کیفیت بالا و بکارگیری مدرسان با سطح بالا است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به اینکه مراکز علمی کاربردی باید از نگاه سنتی به رشته های موجود فاصله بگیرند، خاطرنشان کرد: مراکزی که وابسته به نهادهای عمومی کشور هستند به راحتی می توانند با یک نگاه بلند مدت و استفاده از فضا و محیط کار واقعی که در اختیاردارند به سرعت پیشرفت کنند. ما دراینجا به مراکز موجود این قول را می دهیم که هیچ مرکز دیگری در کنار شما و با رشته های موجود شما تاسیس نخواهد شد، مگر اینکه مرکز شما به بالاترین سطح دانشجو برسد و فضای کافی برای جذب دانشجو نداشته باشد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص دغدغه مراکز نسبت به شهریه دانشجویان شاهد گفت: توافقات بسیار خوبی در این زمینه با بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت گرفته که بزودی مشکل مطالبات نیز حل خواهد شد.

در پایان این جلسه از روسای مراکز با سابقه استان یزد و همچنین رؤسای مراکز منحل و واگذار شده وابسته به دستگاه دولتی با اهداء لوح سپاس تقدیر شد.

همچنین دکتر محمد حسین امید در حاشیه این سفر از مراکز علمی کاربردی استان یزد نیز بازدید کرد.

وی گفت: با توجه به ظرفیتی که در این شهر در زمینه فرهنگ و هنر وجود دارد این مرکز باید با دید بلند مدت و افزایش کیفیت آموزش، توسعه رشته ها و مقاطع تحصیلی خود را در دستور کار قرار دهد البته میزان جذب دانشجو در شروع کار این مرکز نشان از وجود بازار کار رشته های مرکز و علاقه مندی جوانان به این مرکز دارد و رویکرد این دانشگاه کمک به مراکز علمی کاربردی در جهت رشد و شکوفایی است و در این راستا از موازی کاری و صدور مجوز برای تاسیس مراکز دیگر با ماموریت یکسان جلوگیری خواهد شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ما در این دانشگاه به دنبال تربیت نیروی کار متخصص برای دستگاه های دولتی نیستیم. ما به دنبال ایجاد و توسعه رشته های هستیم که نیاز بازار کار را برطرف کند و دانشجو پس از دانش آموختگی بتواند در رشته خود در بازار زمینه درآمد برای خود و سایرین را فراهم کند. در واقع ما به دنبال رشته و دانشجوی کارآفرین هستیم.

وی در ادامه بازدید خود با حضور در شهرستان تفت از مرکز علمی کاربردی خدمات بهزیستی صدوق یزد بازدید کرد.

دکتر محمدحسین امید در این بازدید اظهار داشت: در مراکز بهزیستی مدرسان سطح بالایی داریم و این به افزایش کیفیت آموزش در این مراکز کمک می کند. محیط کار در مراکز بهزیستی باید در محل ساختمان مرکز یا نزدیکترین محل به مرکز وجود داشته باشد. دکتر امید در ادامه از ساختمان و محیط کار این مرکز بازدید و همچنین با کارکنان این مرکز دیدار و گفتگو کرد.


نظر شما :